Умният трик на BUBARSTVO, който никой не обсъжда

Умният трик на Bubarstvo, който никой не обсъжда

Умният трик на Bubarstvo, който никой не обсъжда

Blog Article

Начало Видео новини БУБАРСТВО: Какво е нужно, за да бъде възроден секторът?

Privacy Overview This Web site works by using cookies in order that we are able to present you with the ideal user practical experience feasible. Cookie facts is stored within your browser and performs capabilities like recognising you when you come to our Web-site and assisting our staff to grasp which sections of the web site you discover most exciting and helpful.

Агропрогноза: Очаква ни понижение на температурите и краткотрайни локални валежи

Всичко контракти са на червено Борсовата информация по АГРО ТВ накратко – в Чикаго и Париж всички контракти са на загуба, петр...

За съжаление българската копринена пеперуда вече я няма, констатира Диева. По думите й тя била изключително устойчива, но вече е изгубена като генетичен материал.

Колко точно е възвръщаемостта от дейността на бубарите, Димитрова не казва, но по думите ѝ е „много голяма, защото никъде в Европа не се произвежда естествена коприна“.

“, каза тя. Затова именно тор от копринени буби била използвана за възстановяне на почвата в миналото, когато в Китай имало много сериозен проблем с почвеното плодородие.

Проведе се заседание на Комисията по земеделието и храните

Същността на бубарското производство представлява сама по себе си едно биологично фермерство;

Агропрогноза: Валежи и подобрение на условията за провеждане на сезонните Бубарство почвообработки

Биосъвместимите копринени влакна се използват активно в операции. Учените дори се опитват да развият кръвоносни съдове и сърдечни клапи, използвайки тези влакна.

За сравнение бубарите в съседна Гърция се ползвали от евросубсидии. У нас единствената подкрепа, която могат да получат ентусиастите, решили да се занимават с бубарство, била за създаване на черничеви градини по ПРСР.

На американския пазар, например, нашите бубени семена са успели да изместят тези от Китай и Индия, което е критерий за тяхното високо качество като генетичен материал. На международния пазар цените диктуват Китай, Бразилия и Виетнам.

Археологическите доказателства понастоящем не подкрепят толкова дълга история на опитомяването, но датата на пречките е подобна на датите, предложени за първоначално опитомяване на хранителни култури.

Report this page